Sunday, November 1, 2009

Sügiskoerus 2009

Täna osalesime Bryanaga Sügiskoeruse orienteerumisvõistlusel ja see oli taaskord väga tore! Läbisime hobiraja ajaga 43.47 ja saavutasime 34 võistleja hulgas 5. tulemusega 6. koha.

Eelmine kord platseerusime kolmandaks ning saime seega ka koha poodiumil. Siiski oleme ka tänase sooritusega hästi rahul. Me ei eksinud me kordagi rajalt ja suutsime päris stabiilselt ikka jooksusammu hoida. Ka Bryana oli tublim kui eelmine kord - seekord lahendas ta kiiresti ka lõhnataju testiva ülesande, millega eelmine kord pisut kimpus olime. Üldse läks meil kõigis kontrollpunktides väga kiiresti - Bryana täitis ülesandeid nagu muuseas. Ta on meil hakkaja tegelane. :)

Väga võidukaks kujunes vorstipüüdmisvõistlus. Eelmine kord ei olnud ma reeglitega hästi kursis ja alustasin liiga ettevaatlikult, mistõttu meie katsed said otsa enne, kui finaali pääsemiseks vajaliku kauguse proovimiseni jõudsime. Seekord hakkasin julgemalt pihta ja pääsesimegi finaali, mis kujunes äärmiselt dramaatiliseks.Nimelt saime lõppvõistlusel meie ja üks teine tubli meeskond kõrgeima tulemuse - kuus meetrit ja meile tehti ühe katsega lisafinaal, kus loosi tahtel alustasin mina Bryanaga. Valisime kauguseks viis meetrit ja kahjuks tegin kehva viske, mistõttu saime tulemuseks nulli. Teisel koeral oli nüüd hea põli - võiduks piisas vaid ühe meetrisest distantsist ja selle tema juht muidugi ka valis. Uskumatu, aga tõsi - ka nende katse tulemuseks jäi null, seega tuli teha lisaring.

Seekord alustas meie konkurent, kes valis distantsiks viis meetrit, ent paraku ebaõnnestus. Nüüd oli meie kord ühemeetrist viset proovida ja meie suureks rõõmuks sai Bryana viinerijupi kenasti kätte ning me võitsime esimese koha. :) Kõik olid rõõmsad ja nimetasid Bryanat superstaariks, ise ta tegi hoopis sellist nägu, et päris hea viiner oli, äkki saab veel? :)Sinnu vaesekene täna rajale ei saanud, kuna ta pidi jooksuajaga kodus passima - indlev emane ülesannetega rajal võib niimõnegi isase tulemuse ju kihva keerata. Sellest on küll kahju - järgmise koeruse toimumise ajal ta enam kutsikaklassi ei kvalifitseeru - see on aga kõige lõbusam ja lihtsam koerusevariant.

Kel oli jooksuaeg, see ei jooksnud, kel polnud jooksuaega, see jooksis. Õhtu lõppes aga mõlemal ühtemoodi:

No comments:

Post a Comment